Aktuality
Lepicí pásky, které lepí i v zimě
10. 12. 2020 - V našem sortimentu máme širší záběr lepicích pásek. Jeden z druhů bych nazval obyčejným lepidlem a zároveň nejpoužívanější kvůli dobré ceně, ale často se stává, že když se objeví nepřízeň počasí, a to hlavně studené a chladné dny, tak někdy v tomto extrémním počasí obyčejné izolepy nefungují a je po... Celý příspěvek

Efektivní archivace
29. 11. 2019 - Při každé kancelářské práci vzniká časem velké množství dokumentů a tiskovin, které musíme uchovávat. Ze zákonných důvodů je nutné uchovávat účetní doklady. A k tomu slouží speciální krabice. Archivovat můžeme několika různými metodami Archivační boxy: vejde se do nich opravdu velké množství d... Celý příspěvek

Netradiční využití kartonových krabic
18. 1. 2018 - Domeček pro děti Děti se velice snadno nudí, a proto neustále vymýšlíme všelijaké aktivity, kterými bychome je odreagovali. Každou ratolest baví něco jiného, má jiné zájmy, ale jedno mají společné – schovávačky a domečky staví velice rády. Na trhu se dá pořídit spoustu domečků, které ale něco stojí... Celý příspěvek
Platební metody

Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...

Platební metody

publikováno 13.11.2014

Pečete rádi?

Pokud jste přeborníky v pečení nebo je to Vaše oblast podnikání, nezapomeňte na prezentaci a kvalitu a balte vaše výtvory do kvalitních krabic.

Blíží se vánoční čas a to pro mnohé z nás znamená hektické období extrémního pečení a dodržování nejrůznějších tradic. Znamená to tak trochu honičku a plánování. Mnohé hospodyňky chystají každý rok velké množství cukroví pro mlsné jazýčky. Často se peče i pro známé, nebo v případě většího zájmu i na objednávku. Někdy je dobré zapřemýšlet nad tím, jakým způsobem by bylo dobré naše zákusky či dortíky přepravovat a prezentovat. Vysoce doporučujeme veškeré a to nejenom vánoční cukroví, dortíky a další sladkosti zabalit do vhodné krabice od profesionálů, které jsou na tento účel speciálně určeny. Ideální volbou v tomto případě jsou tedy krabice na cukroví.

Kromě vánočního a sezónního cukroví jsou oblíbenou pochoutkou i nejrůznější dorty. Na Vánoce se připravují speciální vánoční dorty, které mohou být i vánočním dárkem samotným. Na takové speciality existují velice praktické krabice na dorty. Nejen, že skvěle vypadají, ale navíc můžeme spoléhat na jejich ochrannou schopnost. A když už mluvíme o Vánocích, můžeme je doplnit dle vlatní fantazie například vánoční dekorací nebo vánoční stužkou.

 


publikováno 10.10.2014

Bez archivace to nejde

Archivační povinnost je dána zákonem a množství dokumentů, které archivovat ze zákona musíme, je opravdu rozsáhlé. Je tedy zapotřebí najít vhodné prostory a způsob, jak všechnu dokumentaci ukládat bezpečně a poblíž, aby byly k dispozici v případě, že bude potřeba do nich z nějakého důvodu nahlédnout.

Archivační povinnost právnických i fyzických osob je upravena zákonem a právě proto zde hrozí, že pokud nejsou podmínky archivace splněny, nevyhnete se nepříjemné sankci a to je vždy nevítaná situace.

Dokumenty jako jsou například účetní uzávěrky, výroční zprávy a podobné je nutné archivovat až 10 let. Většina dokumentace však vyžaduje pouze pětiletou archivaci.

A jak tedy zřídit správný a praktický archiv?

Základem všeho je bezpochyby kvalitní archivační krabice, kterou můžete zakoupit od profesionálů s obalovými materiály. Existují dokonce krabice s archivačními boxy určenými pro jednotlivé šanony, které celý archivační proces dokonale zpřehlední, což je důležité pro každou firmu. Každá archivační krabice by měla být viditelně označena, doporučujeme využití barevného odlišení.


 

publikováno 22.7.2014

Recyklace je důležitá i pro nás

 

Tím, že jsme prodejci obalových materiálů, je pro nás extrémně důležitá osvěta ostatních o tom, jak používat obalové materiály s ohledem na životní prostředí a na důležitost recyklace.  Efektivním řešením situace s nahromaděním odpadů z obalových materiálů je jejich třídění a efektivní recyklace.Třídění odpadu není komplikovaná záležitost, ale chce to čas a vůli a hlavně řízení se jistými pravidly.

Dáme Vám jednoduchý příklad. Když vyhodíte plastový kelímek do směsného odpadu, znehodnotíte ho. Vhodíte-li ten stejný plastový kelímek do kontejneru s plastem, čeká na tento kelímek nový životní cyklus.


Proč se obalové materiály třídí?
Díky třídění obalových materiálů se šetří naše primární suroviny jako je dřevo, uhlí nebo ropa. Recyklované obalové materiály se znovu využijí a slouží k výrobě nových výrobků, které budete opět využívat. Kontejnery na recyklaci jsou v dnešní době umístěny v každé obci: žlutý kontejner na plasty, modrý na papír a na zelený na barevné a bílý na bílé sklo.


Co se stane s tříděným odpadem?
Jakmile vyhodíte jaýkoliv odpad do kontejneru pro recyklaci, jsou tyto odpady sváženy k úpravci, který následně odpadový materiál třídí a zbavuje se neobnovitelného odpadu. Jakmile je odpad zpracován, dochází ke slisování a přepravě ke zpracovatelům recyklovaných produktů jako jsou PET láhve, toaletní papír apod. A toto je důležitá fáze recyklace, kdy získáváme nový výrobek při úspoře energie a respektu k životnímu prostředí.

                                           


 

publikováno 24.6.2014

Zabalte balíček tak, aby došel do cíle bez nehod


Když se rozhodnete posílat někam balíček, tak je Vaší prioritou, aby se tam dostal bezpečně a bez porušení. Samozřejmě, že kladete důraz na přepravní společnost, ale důležité je, aby jste vy zásilku správně zabalili. Některé věci prostě nestačí vložit do bublinkové obálky, především ty rozměrnější a náchylnější k poškození.

Takže jak na to? Začněte s výběrem správné kartonové krabice - velikost by měla co nejvíce odpovídat obsahu zásilky. Nejprve jednotlivé předměty zabalte do bublinkové fólie a pozor, nestačí vše vložit do jedné fólie. Každá věc by se měla zabalit nejprve individuálně. Ochranné bubliny mají skvělé vlastnosti a ochrání věci před nárazem a rozbitím. Pokud zasíláte něco opravdu delikátního, použijte raději více vrstev bublinkové fólie. Ne nadarmo si bublinková fólie vysloužila svůj svátek - Den bublinkové fólie, který připadá na poslední den v lednu.

Jakmile vložíte zabalené předměty do kartonové krabice, nezapomeňte všechny mezery mezi předměty vystlat výplňovým materiálem. Stačí i staré noviny nebo další zbytky bublinkové fólie. Také se doporučují obalové pomůcky jako kartonová střiž nebo výplňový materiál FLO-PAK.

To, že při balení strávíme trochu více času se ve výsledku určitě vyplatí.

 


 

publikováno 15.6.2014

 

Stěhování bez úhony

 

Stěhování = stres!

Ale nemusí tomu tak vůbec být, pokud jste na stěhování připraveni.

Naše rada zní - udělejte si předem seznam toho, co bude ke stěhování potřeba - bez plánu se Vám stěhování bez starostí určitě nepodaří.

Na seznamu by neměly chybět kromě termínů stěhování také potřebné pomůcky na stěhování jako jsou stěhovací krabice, lepící pásky, výplňový materiál a podobně. Neváhejte a klidně kombinujte profesionální balící pomůcky s recyklovatelnými či znovu použitými materiály jako jsou staré noviny, časopisy či dříve použité bublinkové fólie.

Samozřejmě, že v kombinaci s profi balícími pomůckami můžeme použít i starý novinový papír.

Jeden z nejdůležitějších aspektů stěhování je výběr správných krabic na stěhování. Ty jsou nosným prvkem, který zajistí, že se celý obsah naší domácnosti dostane bezpečně do nového bydliště nebo působiště. Speciální pětivrstvé kartonové krabice jsou tomuto účelu i přizpůsobeny.

Stěhovací krabice  jsou velice pevné se zesíleným dnem a jednoduše se s nimi manipuluje. Navíc se dají snadno skladovat v rozloženém stavu pro další případné použití. Pamatujte také na to, že ne vše vybalíte okamžitě, tudíž krabice budou bezpečným úložným prostorem pro Vaše věci mnoho dní, dokonce i týdnů.

  

Krabice, krabice, krabice